روحانی نیوز
پایگاه انعکاس اخبار دولت تدبیر ‌و‌ امید در وب فارسی
شنبه, 08 شهریور 1393    Saturday 30 August 2014
 
       
 
 
سرویس: 
 


  شناسه خبر: 2437   ،  0   ،  دوشنبه، 13 مرداد 1393 - 12:05
دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
نامه جهانگیری به شریعتمداری درباره قیمت‌گذاری اوره/ پرداخت یارانه به کشاورزی از جیب پتروشیمی‌ها
 

فارس ( www.farsnews.com ):   احمد مهدوی با بیان اینکه آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نامه‌ای درباره وضعیت قیمت‌گذاری اوره پتروشیمی‌ها به آقای شریعتمداری نوشته است، گفت: آقای شریعتمداری هم به آقای سینکی که مسئولیت‌هایی در جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار دارند، نامه را ارجاع داده است و قرار است به زودی در این‌باره جلسه برگزار کنیم.

دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با بیان اینکه ما هم معتقدیم به کشاورز سوبسید داده شود، افزود: کشور هند اوره ما را به قیمت جهانی می‌خرد و نصف قیمت به کشاورز خود تحویل می‌دهد و سوبسید آن را از جیب دولت می‌دهد.

وی اضافه کرد: سوبسید دادن به کشاورزی درست است اما این سوبسید نباید از جیب پتروشیمی پرداخت شود و نمی‌شود بین پتروشیمی تولید کننده اوره و بقیه پتروشیمی‌ها که محصولات دیگر تولید می‌کنند، تبعیض قائل شویم.

مهدوی با بیان اینکه در حال حاضر دولت محکم ایستاده است که قیمت اوره همین باشد، گفت: آقای جهانگیری قول داده بود از اول تیرماه قیمت‌ها اصلاح شود و پیشنهاد ما هم در این مورد قیمت فوب با تخفیف 10 درصدی به کشاورزان بود.

وی افزود: از سوی دیگر خوراک ما هم 13 سنت شد که یکی از گران‌ترین خوراک‌ها است و بر این اساس قول داده بودند که قیمت زودتر اصلاح شود، که نشد.

دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی تاکید کرد: ما درخواست جلسه فوری در این مورد کرده‌ایم چرا که سهامداران پتروشیمی‌های اوره‌ای مانند ساتا و امثال آن مرتب نامه‌نگاری و ابراز نگرانی می‌کنند.

وی ادامه داد: دولت قبول دارد که قیمت اوره باید اصلاح شود اما چون نمی‌خواهد از جیب خودش سوبسید به کشاورز بدهد این قیمت‌ها را ثابت نگه داشته است.

وی تصریح کرد: هند با آن وسعت و حجم مصرف اوره کشاورزی در هر تن لااقل 80 تا 100 دلار از محل منابع دولت به کشاورزی یارانه می‌دهد اما در ایران معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور می‌گوید من سوبسید نمی‌دهم، از سوی دیگر دولت می‌خواهد اوره را ارزان به کشاورزی بدهد و این سوبسید از جیب پتروشیمی‌ها پرداخت می‌شود.


مشاهده منبع خبر

انتهای پیام/

 
 
  مطالب مرتبط
    عرضه 118 هزار تن انواع کالا در بورس کالا
  افزایش واقعی 5 درصدی قیمت محصولات پتروشیمی
  دستور وزیر نفت درباره تامین خوراک واحدهای پایین‌دستی
  برنامه دولت برای شکستن قیمت پتروشیمی در بورس
  معاون وزیر نفت: قیمت گاز مجتمع های پتروشیمی ٢۴ درصد کاهش یافت


 
آخرین عناوین سرویس
 
 
 
عناوین کل اخبار
 
 


تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب این سایت متعلق به پایگاه خبری روحانی‌نیوز می باشد. روحانی نیوز مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد.


بازدیدکننده گرامی
ضمن تشکر از حضورتان؛ پایگاه خبری روحانی‌نیوز صمیمانه آماده دریافت نظرات٬ پیشنهادات و مطالب ارسالی شما می باشد.
فرستنده:
ایمیل:
انتخاب فایل:
پیام:
×